Z okazji Dnia Babci i Dziadka, Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym zainicjował akcję charytatywną pt. „Dobre serce mam podzielę się z seniorem  tym co mam”,  mającą na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, w tym osób starszych i samotnych. Rozwijając tym samym uczucie empatii, kształtując również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących oraz zwiększenie świadomości wśród uczniów wobec różnych etapów życia każdego człowieka.

Trwająca w szkole 7 dni zbiórka dla najbardziej potrzebujących Seniorów przyniosła nieoczekiwane rezultaty, ilość zebranych artykułów, od słodkich przekąsek, ciasteczek, czekolad po aromatyczne herbatki, była bardzo duża. Ponad to wśród uczniów przeprowadzono pogadanki kształtujące szacunek i pamięć do osób starszych i samotnych.

23 stycznia uczniowie z klas 4-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kraśnika Dolnego wraz z opiekunami - panią Justyną Kapusz oraz Lidią Zubal, odwiedzili łącznie 69 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu oraz Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Gromadce, wręczając podarunki i własnoręcznie wykonane kartki z najserdeczniejszymi życzeniami. Wzruszenie i zachwyt Seniorów na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym los drugiego człowieka nie jest obcy, dziękujemy rodzicom i uczniom naszej szkoły.

Justyna Kapusz, Lidia Zubal