Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Ponieważ w ostatnich latach nie mogliśmy wspólnie świętować ze względu na sytuację pandemiczną, tym bardziej był to szczególnie wyczekiwany dzień. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

20 stycznia przedszkolaki z grupy 3-4, 5, i 6 laków wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały wspaniałą imprezę. Na wstępie  wszystkich gości ciepłymi słowami przywitał Pan Dyrektor - Łukasz Surus, złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali Domu Ludowego dzieci prezentowały program artystyczny. Oprócz montażu słowno-muzycznego szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja dopisała, gdyż w uroczystości wzięło udział około 180 dostojnych gości.  

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za zorganizowanie słodkiego poczęstunku oraz Pani Małgorzacie Malinowskiej z Biblioteki Publicznej w Kraśniku Dolnym za możliwość zorganizowania uroczystości w Domu Ludowym. Gorąco dziękujemy  Babciom i Dziadkom za ich obecność, trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Życzymy dużo zdrowia, radości i nieustannej satysfakcji z wnucząt.

Lidia Zubal