1 marca w Domu Ludowym „Jarzębina” w Trzebieniu odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. „Niezłomni”.

W spektaklu wystąpiła miejscowa młodzież: Emilia Urban, Żaneta Ratajczak, Wiktoria Woźna, Joanna Pawlak, Wojciech Faltyn i Jarek Hutnik. To główni bohaterowie przedstawienia, którzy prowadzili całą uroczystość. W przedsięwzięciu wziął także udział zespół „Bojagama”: Grażyna Dwornik-Biały, Małgorzata Suchcicka, Agnieszka Faltyn, Urszula Zmarzła, radna Agnieszka Miszkiewicz, Bogusław Weiss oraz sołtys – Mieczysław Goleński. Zespół z wielką radością współpracuje z młodzieżą i dziećmi. Chętnie dzieli się spostrzeżeniami i doświadczeniem życiowym, co jest bardzo dobrą nauką dla młodych ludzi. Dzięki nim wiedzą,  że dorosły to nie wróg, a przewodnik. Nastolatki za to uczą dorosłych cierpliwości, szacunku do młodego pokolenia, spojrzenia na świat z innego punktu widzenia. Po zbliżeniu tych pokoleń powstało niesamowite przedstawienie ukazujące historię „Żołnierzy Wyklętych”.

Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. radny – Andrzej Szwedo, sołtys wsi Trzebień – Małgorzata Zoryło, poeta – Ryszard Adam Gruchawka oraz przewodnicząca KGW Trzebień – Józefa Merek.

Repertuar był bardzo zróżnicowany pod względem sposobu wykonania piosenek patriotycznych. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja utworów przez młode pokolenie. Wykonanie pozytywnie zaskoczyło widzów innowacją i oryginalnością. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami.

To był niesamowity spektakl, który poprzez lekcję historii zjednoczył pokolenia występujących oraz widzów. Współpraca nie była jednorazowa, gdyż w planach są kolejne przedsięwzięcia.

Agnieszka Faltyn