„Jest taki dzień...”, tymi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej przybliżyli nam wieczerze wigilijną. Spotkanie odbyło się  15 grudnia o godzinie 16.00 w Domu Ludowym w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Zaproszeni goście wraz z lokalną społecznością  licznie przybyli. W programie znalazły się jasełka, wspólne kolędowanie i kiermasz ozdób świątecznych. Uczniowie klasy 4, przebrani w przepiękne kostiumy, byli odtwórcami głównych ról w jasełkach, które przygotowały Pani Anna Charewicz i Pani Aneta Herbut. W rolę Marii wcieliła się Lena Cieślak, Józefa – Mateusz Kawka, Karczmarza - Adriana Drabikowska, Pastuszków - Laura Janiec, Paulina Szałasz, Julia Mazur,  w króli: Kacper – Wojciech Pawlikowski,  Melchior - Fabian Błędniak, Baltazar - Karol Bożek.

Dzięki Pani Dyrektor - Lilli Liszcz uczniowie wystrojeni we wspaniałe stroje ludowe poprowadzili uroczystość i przenieśli nas do Betlejem. W trakcie inscenizacji uczennica Pola Grabiec z klasy 1 przepięknie zaśpiewała przybyłym gościom kolędę „Leć kolędo w świat”, natomiast uczennica Katarzyna Koptyra z klasy 8 wykonała kolędę pt. „Lulajże Jezuniu.”, a uczeń Wiktor Dżugaj z klasy 8  zaprezentował kolędę pt. „Kolęda dla nieobecnych”.  Jednak to nie były jedyne utwory wykonane w trakcie inscenizacji. Usłyszeliśmy również jedną z najbardziej tradycyjnych kolęd „Wśród nocnej ciszy”, a po niej „Przybieżeli do Betlejem”, „Zima w Betlejem”, „Znak pokoju” „Wesołych Świąt.”  Nasze uczennice: Julia  Pawlikowska i Liliana Pawlikowska swoją przepiękną narracją  przeniosły nas w czasy Narodzenia Bożego Dzieciątka.

Po zakończonych jasełkach rozpoczęliśmy koncert bożonarodzeniowy, gdzie dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały kolędę „Nie płacz Jezu”,  uczniowie klasy 1 „Świąteczną piosenkę”, klasy 2 i 3 „Pastuszek bosy”, a  z klasy 3 „Rodzinną pastorałkę”.

Chór prowadzony przez  Panią Dyrektor  Lillę Liszcz, w skład którego wchodzili Natalia Kowalonek z klasy 5,  Maja Jęcek z klasy 4, Julia Kleczyńska z klasy 5, Aleksandra Szymańska z klasy 5, Aleksandra Dziedzic z klasy 7, Olaf Domański z klasy 5, Nadia Strojanowska z klasy 7, Daniela Wiszniewska z klasy 5 i Daria Bahrii z klasy 6, zaprezentował nam inne niezwykłe kolędy takie jak „Skrzypi wóz”, „Tylko jedna jest taka noc”, „Pastorałka od serca do ucha”.

Podczas tej niezwykłej uroczystości nie zabrakło poczęstunku w postaci kawy, herbaty,  smacznego ciasta upieczonego przez rodziców uczniów naszej szkoły oraz wyśmienitego barszczyku z uszkami i pasztecików przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Bolesławieckiej. Całemu wydarzeniu towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych, które wykonali również rodzice i dzieci naszej szkoły. Dzięki Pani Elżbiecie Wcisło, Annie Guzowskiej i Anecie Herbut, które poprowadziły kiermasz, zyskaliśmy piękne ozdoby świąteczne do naszych domów. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Będziemy długo wspominać, że był taki dzień, bowiem został nagrodzony słodyczami, które zafundowała Pani Radna - Rozalia Gajewska oraz Rada Rodziców naszej szkoły. 

Aneta Herbut, Anna Charewicz