Rada Gminy Bolesławiec stworzyła naszym mieszkańcom możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ  SUTKA  -  BADANIA DLA KOBIET

Podobnie jak w latach poprzednich, realizatorem programu jest Centrum Medyczne „STOMADENT” w Bolesławcu, ul. Dolne Młyny 21 A, tel. 75 7326588. Programem objęte są Panie  wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 lat życia zameldowane na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2014 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę. 
Informujemy, że Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania w Centrum Medycznym „STOMADENT” bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.   

Rejestracji na badanie dokonywać należy osobiście lub telefonicznie .

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Miejscem  wykonywania badań jest PORADNIA UROLOGICZNA Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4. Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45 roku życia, zameldowani na terenie gminy Bolesławiec, którzy w 2014 roku nie skorzystali z badań prosty finansowanych przez Gminę.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista w Poradni Urologicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1430  wraz z dowodem osobistym, potwierdzającym zameldowanie na terenie Gminy Bolesławiec. Podczas rejestracji wydane zostanie skierowanie na badanie  krwi – PSA. Wynik będzie do odebrania w Poradni podczas konsultacji lekarskiej w terminie uzgodnionym wcześniej.

W tym miejscu zwracamy się do naszych mieszkańców z apelem i gorąco zachęcamy, aby skorzystali z możliwości jaką stworzyła im Rada Gminy Bolesławiec. 

Józefa Turek