21 listopada obchodzony jest  Światowy Dzień Życzliwości.  W Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji postanowiliśmy wydłużyć i trwał aż tydzień.

W tym czasie w szkole funkcjonowała POCZTA ŻYCZLIWOŚCI, za pośrednictwem której można było przesłać dobre słowo i masę życzliwości innym. Każdy przesłany list budził dużo pozytywnych emocji i wywoływał uśmiech na twarzach.

Korytarze przyozdobione były ŻYCZLIWYMI SŁOWAMI, które można było zabrać ze sobą, lub przekazać innym. Zachęcało to do dzielenia się dobrym słowem, w myśl hasła  „słowa są jak plaster miodu – słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała”.

Została także zorganizowana PACZKA ŻYCZLIWOŚCI dedykowana kolegom i koleżankom z Domu Dziecka w Bolesławcu. Zbierane były środki higieniczne, chemia gospodarstwa domowego, żywność oraz to, co każde dziecko lubi najbardziej - słodycze. Przewodnicząca szkoły- Julia Pawlikowska i Fabian Kluwak wraz z panią Mariolą Szwej zawieźli zebrane artykuły do Domu Dziecka.

Okazywanie wzajemnej życzliwości, wzbudziło  mnóstwo radości wśród wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Uczniowie wyciągnęli prosty wniosek - bądźmy życzliwi każdego dnia, a nie tylko od święta.

„Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.”

Mariola Szwej