W dniach 9-10 listopada uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach wzięli udział w wycieczce do Torunia i Malborka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę".

Program ten ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych, urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z osiągnięciami polskiej nauki, poznali postać Mikołaja Kopernika, odwiedzili jego dom, praktycznie odkrywali wiedzę z zakresu astronomii, ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi, poznali różnicę między Ziemią a innymi planetami w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W Muzeum Toruńskiego Piernika zapoznali się z tradycją wypiekania pierników na przełomie różnych epok, poznali starodawne jak i nowoczesne maszyny do produkcji tego przysmaku, historię i legendy z nim związane oraz mogli skosztować sami w muzealnej klubokawiarni pysznych pierniczków. Później zwiedzili przepiękne Stare Miasto w Toruniu, gdzie Pan przewodnik opowiedział jeszcze więcej legend i ciekawostek historycznych.

Następnego dnia nasi uczniowie odwiedzili przecudowny Zamek Malbork, wpisany na listę zabytków UNESCO, który w dawnych czasach funkcjonował jako siedziba Zakonu Krzyżackiego. Był to także czas na budowanie wzajemnych relacji, odpoczynek i integrację po izolacji wywołanej pandemią Covi-19.

Wszyscy nasi uczniowie powrócili bardzo szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia.

Magdalena Zawada