13 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dziadek i Babcia to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola pod kierunkiem nauczycielek pani Natalii Kuneckiej, Małgorzaty Jarczyńskiej, Aleksandry Frątczak, Sylwii Bachusz i Kingi Palczewskiej przygotowały wzruszający program artystyczny. Przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Na wstępie „Krasnoludki” przywitały przybyłych gości recytując wiersz i zaśpiewały piosenkę „Powiedz mi”, „Gwiazdeczki” złożyły serdeczne życzenia kochanym dziadkom i zaśpiewały piosenkę  „Kochamy Was”, natomiast „Smerfy”  recytowały wiersze przeplatane ze śpiewem oraz świetnie zatańczyły „Swinga”. Na koniec wszystkie dzieci wykonały układ taneczny do piosenki pt. „Gangam Style”. 

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Była to miła okazja, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość, troskę i wyrozumiałość. Następnie dzieci obdarowały gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami (świeczniki z masy solnej w kształcie serca, kwiaty, laurki z życzeniami). Po montażu słowno-muzycznym dzieci wraz z babciami i dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję,  że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Sylwia Bachusz