26 października pozostanie na długo w pamięci rodziców i dzieci z Przedszkola Publicznego w Bożejowicach. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Bohaterami imprezy były dzieci z grupy „Pszczółki" oraz „Drużyna marzeń". Dziecięce zmagania na scenie oglądali rodzice, dziadkowie oraz dyrektor - Alicja Krawczyk. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości i przedszkolaków przez Panią Dyrektor. Zaraz po tym na scenę dumnym i pewnym krokiem wkroczyły „Pszczółki", które przestawiły program artystyczny przygotowany przez Sylwię Bachusz i Joannę Momot. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali podopieczni Natalii Polilejko, którzy pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i zatańczyli do piosenki Safri Duo Played A Live. Występując przed publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Punktem kulminacyjnym było pasowanie poprzez symboliczne położenie ołówka przez Panią Dyrektor na ramieniu dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz upominki.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Natalia Polilejko