19 października w Szkole Podstawowej w Bożejowicach odbyło się uroczyste otwarcie źródełka wody pitnej, które jest nagrodą główną w konkursie "Woda, źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie, ściekach i zielonej energii". 

W poprzednim roku szkolnym klasa 3 brała udział w zajęciach prowadzonych na terenie szkoły przez wychowawczynię - Lidię Dąbal w oparciu o nadesłane przez PWiK materiały. Wiosną uczestniczyli w zajęciach terenowych. Zwiedzali stację uzdatniania wody przy ulicy Modłowej, a także obserwowali etapy oczyszczania ścieków. Poznali też sposoby uzyskiwania zielonej energii. 

Podsumowaniem akcji był konkurs, w którym przedstawiciele klasy: Emilia Bryłkowska, Filip Jakieła i Antoni Wasilewski uzyskali pierwsze miejsce drużynowo. Indywidulanie Antoni Wasilewski też wygrał konkurs.  

Gościliśmy prezesa zarządu PWiK - Grzegorza Kozłowskiego, Beatę Rogowską-Zielonkę - prowadzącą zajęcia praktyczne oraz Barbarę Fronal - koordynatora konkursu, którzy uroczyście wręczyli uczniom szklane bidony oraz plany lekcji. Następnie uroczyście otwarto źródełko, z którego każdy uczestnik spróbował wody.  

Uczniowie, wychowawczyni, pracownicy PWiK oraz pani Dyrektor ZSP w Bożejowicach - Alicja Krawczyk zachęcają wszystkich do picia wody z kranu, ponieważ jest ona bardzo zdrowa i znacząco wpływa na zanieczyszczenie środowiska.  

Lidia Dąbal  

fot. Karolina Kojder