W tygodniu, który kończy się piątkowym Dniem Edukacji Narodowej, przedszkolaki ze starszej grupy Przedszkola Publicznego w Ocicach miały nie lada wyzwanie. Chętnie dzieci mogły przygotować w domu zabawy lub zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek z grupy.

Dzieci zamieniały się miejscami z panią. Przez krótką chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi nauczyciele. Przedszkolaki oczywiście zaskoczyły pomysłowością i zaangażowaniem. Bawiliśmy się w kultowego już „Niedźwiedzia”, „Jeżyka”, „W chowanego”. Największymi powodzeniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem pudełek kreatywnych, które przedszkolaki mają wypełnione po brzegi pomponikami, patyczkami, drucikami i innymi różnościami. Nawet dzieci, które nie przygotowały się w domu, prowadziły zajęcia wymyślając coś „na poczekaniu”. Niesamowite z jaką łatwością im to przychodziło. Od dzieci można wiele się nauczyć.

Nasi przedszkolni nauczyciele i nauczycielki chętnie używały tamburyna do przywoływania dzieci i dokładnie tłumaczyły, co w danym momencie trzeba zrobić.

Jestem bardzo dumna z moich przedszkolaków za chęci i świetne pomysły. Mam nadzieję, że za rok w okolicach Dnia Edukacji Narodowej również będziemy kontynuować naszą zamianę.

A wszystkim osobom pracującym w Edukacji życzymy sukcesów i mnóstwo uśmiechu.

Sylwia Matyjewicz