10 października II i III klasa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach uczestniczyły w lekcjach poświęconych zdrowemu odżywianiu. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.

Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także pić soki czy wodę zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. Uczniowie zostali zapoznani z aplikacją, przy pomocy której można sprawdzić skład produktów.

W części praktycznej dzieci z klasy II przygotowały zdrowe, kolorowe kanapeczki, owsianki i sałatki, a klasa III soki warzywno-owocowe.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Aleksandra Frątczak, Magdalena Zawada-Torba