Rozgrywki sportowe uczniów gminnych szkół podstawowych powoli zbliżają się do półmetka. Kolejnymi zawodami mistrzowskimi gminy Bolesławiec były siatkarskie rozgrywki klas szóstych czyli tzw. „czwórek”.

Jako pierwsze we wtorek 10 lutego w sali sportowej ZSP w Kraśniku Dolnym rywalizowały dziewczęta. W turnieju udział wzięły trzy szkolne drużyny: z Kruszyna, Trzebienia oraz Kraśnika Dolnego. Najlepszą i niepokonaną okazała się reprezentacja gospodyń z Kraśnika Dolnego prowadzona przez Alicję Michalską, która w końcowej klasyfikacji turnieju wyprzedziła koleżanki z Trzebienia oraz Kruszyna.

W turnieju chłopców, który rozegrano tydzień później 19 lutego również w Kraśniku Dolnym do walki przystąpiły cztery zespoły: Bożejowice, Trzebień, Żeliszów oraz Kraśnik Dolny. Po rozegraniu sześciu zaciętych pojedynków tytuł mistrzowski wywalczyli podopieczni Aleksandra Kłodnickiego z Żeliszowa. Na podium tuż za zwycięzcami stanęli ich koledzy z Trzebienia oraz Kraśnika Dolnego. Czwarte miejsce przypadło zawodnikom z Bożejowic.   

Zwycięskie zespoły z Kraśnika Dolnego oraz Żeliszowa reprezentować będą naszą gminę w dalszym etapie rozgrywek.   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT:

1. SP Kraśnik Dolny

2. SP Trzebień

3. SP Kruszyn

KOŃCOWA KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW:

1. SP Żeliszów

2. SP Trzebień

3. SP Kraśnik Dolny

4. SP Bożejowice

Krzysztof Mosiądz