W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji #sadziMY. To wspaniałe przedsięwzięcie organizowane jest przez Lasy Państwowe z udziałem Pary Prezydenckiej. Nadleśnictwa rozdają miliony darmowych drzewek, które mogą wzbogacić naszą okolicę o kolejne drzewa, lasy. Nadleśnictwo Świętoszów obdarowało uczniów ZSP Ocice sadzonkami różnych gatunków drzew.

Uczniowie byli bardzo szczęśliwi i pełni zapału do sadzenia drzewek. Najpierw wspólnie wybrali miejsce w pobliżu szkoły na posadzenie sadzonek, później wzięli się do pracy. Z pomocą p. Gosi udało się umiejscowić sadzonki w ziemi. Podczas spacerów uczniowie będą odwiedzać miejsce posadzonych przez siebie drzewek, z ogromną nadzieją, że będą wzrastać każdego dnia.

Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. 

Akcja #sadziMY zbliża nas wszystkich do przyrody, a przyroda to nasze dobro, które wspólnie musimy chronić i pielęgnować.

10 października w Polsce obchodzimy Święto Drzewa. Może i Ty posadzisz kolejne drzewko w swojej okolicy?

Katarzyna Furman