„To już jesień, wieje wiatr, strząsa złote liście, bo już czas..”- takim wesołym akcentem przedszkolaki z Ocic przywitały JESIEŃ. Tradycją w naszym przedszkolu jest już huczne witanie każdej z pór roku. Tym sposobem przedszkolaki chętnie biorą udział w przygotowanych zajęciach, ale również więcej zapamiętują i mają z tego frajdę.

Jak co kwartał dzieci przebrały się w wyjątkowe stroje odpowiednie do pory roku. Do przedszkola przybyły wiewiórki, liski, jeże, jesienne panny, sarenki i wiele innych ciekawych przebierańców. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali piękne ręcznie robione stroje.

„Pszczółki” i „Bączki” z naszej przedszkolnej łączki po śniadaniu spotkały się w jednej z sal, aby hucznie przywitać JESIEŃ. Na początek miały zadanie wysłuchać zagadek dotyczących danej pory roku. Pomysłów na odpowiedzi było mnóstwo- wszystkie bardzo trafione. Przedszkolaki pląsały do piosenek poznanych wcześniej w przedszkolu oraz jesiennych utworów. Kolejnym akcentem była sesja zdjęciowa. Pani Monika z młodszej grupy przygotowała piękną dekorację, aby nasze przedszkolaki miały pamiątkę z tego dnia. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy bajkę edukacyjną o jeżyku.

Dzieci wspaniale się bawiły, co można było odczytać po ich uśmiechniętych buziach.

Do zobaczenia na Balu Zimowym.

Sylwia Matyjewicz