ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BOŻEJOWICACH

W piątek, 30 września, uczniowie klas I-III ze szkoły w Bożejowicach świętowali Dzień Chłopca w obozowisku rycerskim w Ostaszowie.

Świętowanie rozpoczęli już w szkole, gdzie każda klasa świętowała na swój sposób. Jedni przygotowali poczęstunek, inni rozwiązywali quizy lub zorganizowali seans filmowy. W samym Ostaszowie swą przygodę rozpoczęli od poznania tutejszych milusińskich. Następnie przenieśli się do średniowiecznego obozowiska rycerskiego. Podczas warsztatów dzieci poznały typowy dzień ludzi średniowiecza. Ich codziennością było strzelanie z łuku, łowienie ryb, pojedynki, walka z czarownicami, rozrywka.

Dzieci miały okazję wcielić się w role ludzi średniowiecza i spróbować wszystkich atrakcji jakie oferują organizatorzy rycerskiej wioski. Radości nie było końca.

Po tych zajęciach, które pochłonęły uczniów bez reszty, przyszedł czas na strawę pod strzechą. Było idealnie. Dzieci wróciły do szkoły pełne uśmiechów. Zapraszamy na fotorelację z tego dnia.

Magdalena Zawada

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRUSZYNIE

Dzień Chłopaka przypada w Polsce zawsze na 30 września. Właśnie wtedy dziewczęta i panie mają niebywałą okazję obdarować Panów mniejszym lub większym upominkiem. Tym sposobem wyrażają swoją pamięć, życzliwość i szacunek do nich.

W piątek, 30 września, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie, w klasach 1-3  również był obchodzony Dzień Chłopaka. Dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania sto lat, wręczyły kolegom drobne prezenty oraz zorganizowały słodki poczęstunek.

Obchody Dnia Chłopaka minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

Joanna Piechota