Jeżeli ktoś miał ochotę popatrzeć na wyjątkowo czyste (bo wypłukane przez deszcz) dynie i pojawił się 1 października w Ocicach - to genialnie trafił. To właśnie tam, na placu przed Domem Ludowym odbył się Festyn Dyniowy.

Przed jego rozpoczęciem ogłoszono dwa konkursy: na najciekawszą, dyniową dekorację oraz na zupę z dyni. Chętnych nie brakowało, a obie komisje konkursowe miały co robić. Na scenie zaprezentowali się jako pierwsi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach. Począwszy od najmłodszych, którzy pięknie śpiewali, tańczyli i zachwycali w oryginalnych strojach do tych starszych, uzdolnionych wokalnie. Widzowie, pod parasolami i pochowani pod czaszami namiotów oklaskiwali zdolne dzieci.

Po szkolnych występach nadszedł czas aby wręczyć nagrody za najciekawsze dekoracje dyniowe. I miejsce otrzymała Małgorzata Karaban, II miejsce - Teresa Widuch, III miejsce - Kamila Tasdelen. Wyróżniono: Wiktorię Karaban, Lenę Mrozik, Martynę Gorczycę oraz Wiktora Bandarka.

Za najsmaczniejsze zupy z dyni nagrodzono: Katarzynę Furman (I miejsce) oraz Teresę Zwolennik (II miejsce).

Tymczasem na scenie przywitano brawami Zespół Śpiewaczy z Ocic, który (co widać i słychać) ciągle się rozwija i za swoje piękne występy zasłużył na gromkie brawa.

Inny rodzaj muzyki zaproponowali uczniowie Agnieszki Orawiec z Pracowni muzycznej w Kruszynie. Starsze i całkiem nowe przeboje spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów.

Tego dnia oprócz występów scenicznych można było zrobić sobie zdjęcie w specjalnej ramce, zjeść pyszności, przygotowane przez mieszkańców Ocic, a nawet oglądnąć mecz piłki nożnej, w którym Ocice pokonały Gościszów 2:1.

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna, do której grał zespół "Muzykalni".

Organizatorzy wydarzenia: Rada Sołecka wsi Ocice na czele z Ewą Sondaj (sołtyską), Radny Rady Gminy - Łukasz Biegacz oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie pragną gorąco podziękować wszystkim, którzy pomagali przy organizacji festynu.

Beata Widera