27 września na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków z Kraśnika Dolnego oraz ich rodziców. W tym dniu odbyła się pierwsza, a zarazem najważniejsza przedszkolna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka.

Pasowani zostały przedszkolaki z grupy 3-,4-latków (15 osób), których wychowawczyniami są pani Ilona Baszczyj i pani Alicja Paluch oraz z grupy 5-latków (9 osób), wychowankowie pani Lidii Zubal. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci, pan dyrektor - Łukasz Surus, pani Zastępca Dyrektora, pedagog - Justyna Kapusz, przedstawiciele gminy pani Iwona Przybylska oraz dzieci sześcioletnie z zerówki.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości i przedstawienia części artystycznej. W pierwszej części swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z grupy 3-, 4-latków, które zaśpiewały piosenki, w tym dwie po angielsku, oraz recytowały wierszyki. W drugiej części wystąpiły dzieci z grupy 5-latków , które również zaśpiewały piosenki, recytowały piosenki, zatańczyły oraz zagrały przepięknie na instrumentach.

Po krótkich występach przyszedł czas uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka przez pana dyrektora Łukasza Surusa. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każde przedszkolak otrzymał dyplom, medal oraz upominek.

Ilona Baszczyj, Alicja Paluch, Lidia Zubal, Alina Hojniak

fot. Karolina Kojder