ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRUSZYNIE

20 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. To znaczące wydarzenie zarówno dla dzieci, jak  i nauczycieli, podkreśla bowiem wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji najmłodszych. W tym dniu w naszym przedszkolu nie zabrakło okazji do zabawy i świętowania.

Od rana w salach słychać było śpiew znanych przedszkolnych przebojów. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w animacjach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Jak co roku, zwieńczeniem święta był słynny już pochód ulicami Kruszyna

Nie zabrakło również poczęstunku, nie jest bowiem żadną tajemnicą, że aktywność ruchowa wzmaga apetyt, a apetyt… rośnie w miarę jedzenia. Mimo niesprzyjającej pogody u nas było kolorowo - w każdej grupie dominował inny kolor. I choć były między nami różnice, najpiękniej prezentowaliśmy się wspólnie.

Daria Karasiewicz

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BOŻEJOWICACH

20 września przedszkolaki z grupy DRUŻYNA MARZEŃ świętowały Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę wychowania przedszkolnego w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten miał także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Świętowanie rozpoczęliśmy tanecznie. Wśród ulubionych utworów i układów tanecznych  znalazły się „Góry do Góry”, „Jadę do przedszkola” i „Wyginam śmiało ciało”. Następnie zabraliśmy się za pracę w grupie. Do wykonania mieliśmy: ułożenie obrazka z figur geometrycznych, puzzle, dopasowanie napisów do obrazków, odszukanie rekwizytów i umieszczenie ich na  planszy, przeliczenie postaci na obrazkach i wskazanie prawidłowej odpowiedzi. Na zakończenie bawiliśmy się z chustą animacyjną nucąc naszą grupową piosenkę pt. „Drużyna marzeń”.

Wszystkim przedszkolakom, tym małym i tym dużym, życzymy dużo uśmiechu i radości oraz wspaniałej, zabawy z kolegami i koleżankami.

Natalia Polilejko