22 września uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią - Mariolą Szwej odwiedzili bibliotekę szkolną. Wizyta była w tym miejscu wyjątkowa, ponieważ pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona czytelników w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Joanna Jędrzejczyk-Szymańska zapoznała uczniów z regulaminem zachowania w bibliotece oraz zasadami korzystania z jej zasobów. Dzieci uczyły się w jaki sposób wypożyczamy i oddajemy książki. Miały okazję zobaczyć układ księgozbioru. Nabrały również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziane i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.

Po edukacyjny wstępie wychowawczyni zaprezentowała z klasą wierszyki – „Złote rady książki”, które otworzyły naszym młodym czytelnikom bramę szkolonej biblioteki. Następnie cała klasa kładąc rączki na księdze, wypowiedziała uroczyste ślubowanie. Zwieńczeniem pasowania na czytelnika było rozdanie uczniom dyplomów, medali i słodkich upominków.

Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Joanna Jędrzejczyk-Szymańska