W niedzielne popołudnie, 18 września, na starcie w Kruszynie stawiło się około 100 rowerzystów, którzy mimo kapryśnej pogody postanowili zmierzyć się z 25-kilometrową trasą.

Przed bramą startową Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski, wystrzałem pistoletu startowego zainaugurował rowerową jazdę. Ruszył peleton, zabezpieczony ze wszystkich stron przez Policję oraz Straże Pożarne. Każdego roku uczestnicy Rajdu otrzymują pakiety startowe, w których są także koszulki – w tym roku żółte. Dotychczasowe Rajdy Rowerowe odbywały się po drogach Gminy Bolesławiec, a tym roku po raz pierwszy przejechaliśmy między innymi przez gościnną Gminę Warta Bolesławiecka. Trasa nie była łatwa, ponieważ po drodze zdarzały się także górki, przy których można się było zmęczyć.

Po drodze nie zabrakło także deszczu, co tego dnia nie było dla nikogo zdziwieniem. W końcu jednak wyszło słońce i z uśmiechami na twarzy cała grupa przekroczyła metę. Na miejscu czekał już na nich pyszny posiłek regeneracyjny, który po takiej trasie każdy chętnie zjadł.

Dodatkową atrakcją imprezy były konkursy, w większości związane z rowerami. Na przygotowanych pod namiotem trenażerach (mocno pedałując) można było naładować komórkę i przejechać się wirtualną trasą. Zainteresowaniem cieszyły się także slalomy na czas oraz konkurencja „wyścig odwrócony”, który polegał na pokonaniu drogi w jak najdłuższym czasie, co wbrew pozorom było bardzo trudne.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali ciekawe nagrody i można powiedzieć, że ten fakt oraz rzęsisty deszcz, zakończyły imprezę.

IV Rajd Rowerowy przeszedł do historii, a my w związku z tym chcieliśmy podziękować za nieocenioną pomoc Policjantom z Komisariatu w Kruszynie oraz Komendy Powiatowej w Bolesławcu, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Ocic, Starych Jaroszowic i Trzebienia, Sołtysowi Kruszyna – Henrykowi Ostrowskiemu oraz innym, nie wymienionym tutaj osobom.

Zapraszamy na następny Rajd Rowerowy, który odbędzie się już za rok.

Beata Widera