Za nami piątkowa Gala Stypendiów Wójta Gminy Bolesławiec, podczas której nagrodzono całoroczny trud i pracę uczniów szczególnie uzdolnionych – zarówno tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, jak również sportowców.

Gala tradycyjnie już odbyła się w Domu Ludowym w Bożejowicach, a przygotowana została przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Trzebienia. Dlatego też w imieniu Wójta Gminy Bolesławiec – Andrzeja Dutkowskiego zebranych gości powitała Beata Domerecka – Dyrektorka ZSP Trzebień. Następnie głos zabrał Wójt, który podziękował stypendystom za zaangażowanie, a ich rodzicom i nauczycielom – za codzienne wsparcie. Nie sposób było nie wspomnieć o tym, że sukcesy naszych młodych mieszkańców są dla całej naszej Gminy powodem do dumy.

Później przyszedł już czas na najprzyjemniejszą część Gali, czyli wręczenie najzdolniejszym pamiątkowych statuetek i certyfikatów, a ich rodzicom – listów gratulacyjnych. Poza włodarzem Gminy Bolesławiec w nagradzaniu tegorocznych stypendystów uczestniczyli Roman Jaworski – Zastępca Wójta Gminy, Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Andrzej Szwedo – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy, Katarzyna Reguła – Dyrektorka Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr oraz Zenona Słobodzian – Dyrektorka Gminnego Zakładu Obsługi Szkół.

O artystyczną część uroczystości zadbali uczniowie szkoły w Trzebieniu – Natan Michułka, Katarzyna Orlak, Emilia Dębkowska, Julia Bachusz, Emilia Zawrotniak oraz Oliwia Śliwkiewicz.

Była to również okazja by przekazać słowa podziękowań na ręce Dyrektorów gminnych placówek oświatowych, jako reprezentantów wszystkich nauczycieli, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i zarażają nią swoich uczniów.

Galę zakończyło wspólne zdjęcie oraz poczęstunek. Wszystkim Stypendystom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach edukacyjnej „kariery”.

Pełna lista stypendystów:

 1. Amelia Grum
 2. Filip Oświęcimski
 3. Bartosz Biegacz
 4. Julia Królikowska
 5. Karolina Marut
 6. Mateusz Szymula
 7. Bartosz Wójcik
 8. Aleksandra Różnicka
 9. Anna Madej
 10. Alex Szwed
 11. Maria Kozicka
 12. Lena Rozalia Kaczmarek
 13. Filip Michał Kursa
 14. Julia Pawlikowska
 15. Alicja Pawlikowska
 16. Alan Gajaszek
 17. Karol Nowiński   
 18. Joel Szelągowski
 19. Michał Koban
 20. Anna Maria Kopacka
 21. Olgierd Krukar
 22. Alicja Tchorowska
 23. Lena Staniszewska
 24. Bartosz Kozak
 25. Gustaw Jasik
 26. Aleksandra Kulik
 27. Martyna Buczkowska
 28. Katarzyna Czarna
 29. Miłosz Kosior
 30. Gabriella Kominiak
 31. Jakub Rogala
 32. Karol Janiec
 33. Natalia Pawlus
 34. Karolina Błędniak
 35. Miłosz Lech Wójcik
 36. Maja Fiedorowicz
 37. Emilia Hoszowska
 38. Weronika Lena Łazarz
 39. Ilona Głowacz
 40. Olaf Domański
 41. Fabian Zmaczyński
 42. Lena Gęsikowska
 43. Bartosz Marczyk
 44. Natalia Piróg
 45. Maja Gajowska
 46. Nikola Gajowska
 47. Michał Borowski
 48. Hubert Ostrowski
 49. Emilia Burmas
 50. Mateusz Kupczak
 51. Emil Potocki
 52. Eliza Psiuch
 53. Dominik Woźniak
 54. Katarzyna Jaworska
 55. Milena Przybylska

Karolina Kojder