Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Ocicach uczestniczyli w projekcie "Teatr i ja", realizowanym przez Anetę Ćwieluch z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Zakończył się on sztuką na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Pali się".

W zajęciach teatralnych uczestniczyły dwie grupy uczniów z ocickiej szkoły. Starsza z nich zawiązała Teatr "Na próbę", który 10 lutego w Teatrze Starym wystawił spektakl "Pali się". Mimo iż sztuka nie jest długa młodzi aktorzy nie mieli łatwego zadania - wypowiadanie rymowanej kwestii wymaga bowiem naprawdę szybkiego tempa. Nie wydawali się oni jednak ani przez moment stremowani występem na prawdziwej scenie i z zadaniem poradzili sobie wręcz śpiewająco. Potwierdza to Aneta Ćwieluch - reżyser teatralny, która po spektaklu nie ukrywała, że chętnie zaprosi uczniów z Ocic na zajęcia do MDK-u. Natomiast zaproszenie na realizację kolejnego projektu w Szkole Podstawowej w Ocicach złożył dyrektor - Dariusz Wojtowicz.

Sam występ był niezwykle dynamiczny oraz widowiskowy. Dzięki temu, że Teatr "Na próbę" zdecydował się na premierę poprzez wystawienie krótkiej formy teatralnej, w pokazie na teatralnej scenie udział wzięli także najmłodsi uczniowie szkoły. 

Jak zapowiedzieli młodzi aktorzy - zamierzają kontynuować swoją przygodę z teatrem.

Karolina Wieczorek