Niedzielne, sierpniowe popołudnie spędziliśmy na pilnej nauce, która mamy nadzieję zaowocuje z czasem umiejętnością robienia np. ciepłych skarpet.

Warsztaty z szydełkowania prowadziła dla nas pełna pasji Monika Błądek, której prace można zobaczyć na facebookowym profilu Z pasji do szydełkowania. Tę powszechną kiedyś umiejętność, dziś posiada niewiele osób, ale rękodzieło od kilku lat podbija nasze serca w nowych formach.

Łapacze snów wykonane przez Panią Monikę były dla nas prawdziwą motywacją, by spróbować swoich sił, a w niedzielę chętnych do tego nie brakowało. Tym samym boisko w Łaziskach stało się areną nie tylko sportowych zmagań. Nasi uczestnicy udowodnili, że szydełkowanie jest zajęciem dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, czy dotychczasowe doświadczenia z robótkami ręcznymi.    

Ciasta upieczone przez Panią Grażynę Łucką i Panią Teresę Śliwińską osładzały nam początkowe niepowodzenia, a Pani Monika pilnowała byśmy nie poddawali się za szybko i to zdecydowanie się udało, bo po zakończeniu najczęstszym pytaniem było ”kiedy kolejne zajęcia”?

Jeśli również chcieliby Państwo poznać odpowiedź prosimy o śledzenie strony GOKiS-u, bo już niedługo będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów.

Iwona Puszkarz