Dziś w Urzędzie Gminy Bolesławiec Wójt – Andrzej Dutkowski miał zaszczyt spotkać się z parami małżeńskimi, które przeżyły wspólnie 50 lat. Okazją do spotkanie było wręczenie Medali Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Danuty i Ryszarda Śliwińskich, Marii i Jana Hapłyków oraz Krystyny i Józefa Zwaryczów.

Sierpniowe jubileusze miały charakter bardziej prywatny, ponieważ wręczenie odznaczeń, na prośbę naszych Mieszkańców, odbyło się w kameralnym gronie. Pary małżeńskie otrzymały z rąk Wójta Gminy Bolesławiec okolicznościowe medale, listy gratulacyjne oraz kwiaty.

Następnie przyszedł czas na kuluarowe rozmowy, wspominanie małżeńskich lat oraz dzielenie się spostrzeżeniami na temat aktualnych wydarzeń.

Naszym jubilatom serdecznie gratulujemy tak wielu wspólnie przeżytych lat, pełnych dobrych, ale także trudnych momentów oraz winszujemy niesłabnącego uczucia, jakie łączy małżonków. Życzmy wszystkim parom kolejnych szczęśliwych lat, wypełnionych szacunkiem, miłością oraz wzajemnym wsparciem. Mamy nadzieję, że jeszcze nie jednokrotnie będziemy mogli być świadkami drobnych, czułych gestów okazywanych przez nich sobie nawzajem.

Karolina Wieczorek