Dzisiejsza Sesja Rady Gminy Bolesławiec była wyjątkowa, ponieważ połączona z wręczaniem Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Zofii i Władysława Nowaków z Dobrej.

50 lat – tyle wspólnie trwają przy sobie nasi dzisiejsi jubilaci. Poznali się w latach studenckich, a 28 lipca 1971 r. w Krakowie zawarli związek małżeński. Tu urodził się ich pierworodny syn Szymon. W roku 1973 zamieszkali w Gminie Bolesławiec we wsi Dobra, gdzie przyszły na świat dzieci Maja, Marcin i Daniel. Pani Zofia pracowała w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec”, a Pan Jan – w Nadleśnictwie Państwowym w Bolesławcu, gdzie zatrudniony był aż do emerytury. Małżonkowie mają wiele wspólnych wspomnień z górskich wędrówek.

Wierzymy, że przed Państwem Nowakami jeszcze wiele wspólnych chwil, które na zawsze wyryją się w ich pamięci. Mamy nadzieję, że jedną z tych milej wspominanych będzie również dzisiejsze spotkanie, podczas którego w imieniu Prezydenta RP – Andrzeja Dudy okolicznościowy Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, a do życzeń w imieniu własnym oraz wszystkich radnych przyłączył się Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Uziej.

Głos zabrał także sam Władysław Nowak, który ciepło wspominał wspólne lata - zarówno te sprzed wielu lat, jak i mniej odległe. Podkreślił on wagę rodziny, szacunku oraz wzajemnego poszanowania.

Jubilatom gratulujemy wspólnej połowy wieku we dwoje i życzymy kolejnych – równie zgodnych i wypełnionych miłością.

Karolina Wieczorek