W związku z wystąpieniem na terenie województwa dolnośląskiego niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – suszy, Wójt Gminy Bolesławiec informuje, że na podstawie obowiązujących przepisów rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy w uprawach rolnych, mogą składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach wyłącznie poprzez aplikację suszową, bez udziału Komisji.

Aplikacja suszowa dostępna jest pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign

Podanie i ujęcie w protokole nieprawidłowych danych może wiązać się z wydłużeniem terminu otrzymania przez producenta rolnego protokołu, a w konsekwencji z utrudnieniami w uzyskaniu pomocy.

Informacje dotyczące złożenia wniosku są dostępna na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych

https://www.duw.pl/pl/urzad/wydzialy/wydzial-nieruchomosci-r/oddzial-rolnictwa-i-sro/139,Oddzial-Rolnictwa-i-Srodowiska.html

Instrukcja wypełniania wniosku suszowego jest dostępna na stronie: https://duw.pl/download/1/36510/Instrukcjasusza.pdf

Wykaz upraw podlegających zgłoszeniu jest dostępny pod linkiem: https://susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2022,0201022/, wykaz jest aktualizowany na bieżąco.

Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 czerwca 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Gminy Bolesławiec nie przyjmuje wniosków w formie papierowej.

Jarosław Babiasz