Czas płynie szybko, rwącym strumieniem i zanim się obejrzymy mija bezpowrotnie. Zostają jednak wspomnienia, które pozwalają zachować w pamięci to, co ważne i wartościowe. O tym właśnie miał okazję przekonać się Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa, który 2 lipca obchodził Jubileusz 40-lecia.

Przez te wszystkie lata w zespole śpiewały różne osoby, występowano na wielu lokalnych wydarzeniach i festiwalach ogólnopolskich. Żeliszowianie promowali Gminę Bolesławiec między innymi na Festiwalu w Kazimierzu nad Wisłą, którego kolejna edycja miała miejsce kilka dni przed obchodami Jubileuszu Zespołu.

Członkowie zespołu zaprosili swoich gości na Mszę Świętą w swojej intencji do miejscowego kościoła, a po niej wszyscy przenieśli się do Domu Ludowego. Obchody 40-lecia rozpoczął film o zespole, który zaciekawił licznie zgromadzonych widzów. Przyszedł także czas, w którym do zespołu ustawiła się kolejka z prezentami i kwiatami. Jako pierwszy życzenia dalszej, owocnej pracy złożył Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski wraz z Zastępcą - Romanem Jaworskim. Oprócz kolorowego bukietu zespół otrzymał od nich także akordeon. Wiele dobrych życzeń można było usłyszeć tego dnia na sali Domu Ludowego w Żeliszowie.

Przyszedł także czas na prezentacje muzyczne i jako pierwsi zaśpiewali Jubilaci, udowadniając, że „czterdziestka” to bardzo dobra liczba, a śpiewający dalej są pełni wigoru i chęci do występów.

Tego dnia dla gości wystąpiły także zaproszone zespoły: „Skorynianki” z Twardogóry, „Cisowianki” z Henrykowa, „Niespodzianka” z Tomaszowa Bolesławieckiego oraz „My Słowianie” z Osłej. Nie zabrakło też tańców integracyjnych: poloneza, polki itp. prowadzonych przez instruktorkę „Skorynianek”. Tańce tak się spodobały gościom, że muzycy spontanicznie ruszyli na scenę i przygrywali skoczne kawałki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Jubileuszu i mamy nadzieję, że spotkamy się na następnym.

Beata Widera