21 czerwca, we wtorek, przedszkolaki z grupy Biedronki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach wybrały się  na warsztaty kulinarne do Lipian – Wioski Smaków.

Na miejscu przywitała nas sympatyczna Pani Ania, która przedstawiła nam plan dnia. W ofercie znalazły się: warsztaty kulinarne, „Quest - Wyprawa Odkrywców - Szlakiem Lipowego Zagajnika”, Olimpiada Kulinarna – gry i zabawy kulinarne, warsztaty artystyczne oraz pyszny poczęstunek.

Natychmiast zabraliśmy się do działania, oczywiście przed rozpoczęciem pracy w kuchni, dokładnie umyliśmy ręce. Podczas przyrządzania potraw poznaliśmy tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole. Kolejnym naszym zadaniem było zwiedzanie okolicy oraz rozwiązywanie zagadek. Zadania były trudne i wymagające skupienia. Wskazówki otrzymane od Pań Kucharek okazały się bardzo pomocne. Udało się odnaleźć bardzo słodki skarb. Po zabawie terenowej udaliśmy się na pyszny poczęstunek. Z wielkim smakiem zjedliśmy wszystko to, co sami sobie przygotowaliśmy. Nieco zmęczeni, z pełnymi brzuszkami, zabraliśmy się za wykonanie ostatniego zadania, a był to udział w Kulinarnej Olimpiadzie. Radości i śmiechu było mnóstwo.

Po otrzymaniu Certyfikatu „Młodego Kucharza” wróciliśmy do przedszkola.

Natalia Polilejko