24 czerwca to dzień, który strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Jaroszowicach zapamiętają na długo. Właśnie wtedy przekazany im został nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Wartość tej inwestycji to blisko 1.200.000 zł, a 678.623 zł to środki, przekazane przez Mieszkańców Gminy w ramach funduszu sołeckiego.

Fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy wykonany jest na podwoziu marki MAN. Posiada napęd 4x4, wyposażone jest dodatkowo w pług. Wykonawcą była firma F.H.U. PROFIS Robert Janczy.

Zadanie to opiewa na kwotę 1.177.000 zł, a zrealizowane zostało także dzięki wsparciu Mieszkańców wszystkich miejscowości Gminy Bolesławiec, które to przekazały część lub nawet całość środków z funduszu sołeckiego na dofinansowanie tej inwestycji. Tym samym kwota ta wyniosła 678.623 zł, za co w imieniu własnym, ale przede wszystkim ochotników z OSP Stare Jaroszowice serdecznie dziękujemy.

Odbioru samochodu dokonali dh Jarosław Nenkin - Komendant Gminny ZOSP RP w Bolesławcu, Andrzej Dutkowski - Wójt Gminy Bolesławiec, Roman Jaworski - Zastępca Wójta, a przede wszystkim strażacy-ochotnicy, którzy zgromadzili się przed strażnicą OSP. 

Życzymy bezpiecznej służby.

Karolina Wieczorek