Po restrykcyjnym okresie pandemii, który z oczywistych względów zawiesił organizację wielu imprez, do kalendarza uroczystości Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach wrócił z przytupem Festyn rodzinny.

11 czerwca, od wczesnych godzin przedpołudniowych, cała społeczność szkolna: dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, a także rodzice i uczniowie spotkali się na przyszkolnych terenach, aby w nieco odmiennych realiach celebrować Dzień Rodziny. O intencjach samego przedsięwzięcia opowiedział przybyłym inicjator imprezy, Pan Dariusz Wojtowicz – dyrektor ZSP w Ocicach. Witając zebranych, przedstawił główny cel przyświecający imprezie, czyli integrację całego środowiska lokalnego. Ogromną pomocą w realizacji tego zamierzenia byli hojni sponsorzy, których udało się szkole pozyskać.

Gdy formalnościom stało się zadość, nie pozostawało nic innego, jak tylko zacząć zabawę. Idealnym rozpoczęciem uroczystości był brawurowy występ najmłodszych wychowanków, czyli przedszkola oraz klas I – III. W półtoragodzinnym programie pojawił się szeroki przekrój zdolności i talentów występujących – były recytacje miłosnych wyznań do rodziców, te same wyznania w wersji śpiewanej, tańczonej, a nawet w języku Szekspira… Nie zabrakło przedstawienia teatralnego, z profesjonalną dekoracją i efektownymi kostiumami, dopracowanymi w najmniejszych szczegółach. Jak mogli przekonać się widzowie, w, skądinąd,  przerażającą baśń o Jasiu i Małgosi, pierwszoklasiści tchnęli tyle radości i optymizmu, że nawet sama czarownica, obok innych postaci, skradła serca zachwyconej widowni.

Po części artystycznej impreza przeniosła się z sali gimnastycznej  w plener. Tu na gości czekały wszelkiej maści stanowiska rozrywkowe: fotobudka, studio tatuażu, łąkowy zakład fryzjerski czy zawody w puzzlach na czas. Imprezę uatrakcyjnili strażacy z OSP w Ocicach, których pokaz akcji ratunkowych tradycyjnie wywołał ogromny podziw wobec profesjonalizmu i wyposażenia miejscowego oddziału. W czasie trwania całej imprezy goście mogli skorzystać z bogatego menu, o które zadbała sprawna i bardzo oddana całemu przedsięwzięciu Rada Rodziców. Do degustacji uczestników były: pierogi, frytki, koktajle owocowe, ciasta oraz kawa i herbata.

Punktem kulminacyjnym, jak zwykle, było losowanie nagród głównych – voucherów uprawniających do skorzystania z atrakcji w Bolesławieckim Parku Wodnym, kręgielni w Bolesławcu, usługi fryzjerskiej w salonie "MARILYN” w Lwówku Śląskim, poza tym markowych kurtek oraz meczowych piłek.

Oczekiwanie, emocje i eksplozje radości – mieszanka, która długo buzowała na tonącym w słońcu terenie szkoły w Ocicach. Do powtórzenia za rok – zapraszamy już dziś!

Edyta Sienkiewicz

foto: Agnieszka Strąg