10 czerwca uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej mieli okazję poczuć się jak w bajce odwiedzając Zamek Książ na Pogórzu Wałbrzyskim.

Młodzież swoją przygodę rozpoczęła spacerem po Książęcym Parku Krajobrazowym, pełnym przepięknej roślinności i urokliwych rododendronów, skąpanych w słońcu, które na zdjęciach są dla uczniów przepiękną pamiątką z wyjazdu. Ogromny zamek, zadbane ogrody i tarasy przyciągały wzrok i zainteresowanie dzieci. Niektóre dziewczęta miały nawet swoich rycerzy, którzy obsypywali damy kwiatami. Chłopcom do gusty przypadła armata, z którą najchętniej się fotografowali. Grupa miała również okazję zobaczyć Stado Ogierów Książ oraz stajnie i wybieg dla koni. Odważniejsi nawet pogłaskali urokliwe zwierzęta. Punkt widokowy, z którego uczniowie w całej okazałości oglądali majestatyczny zamek, był dla nich zwieńczeniem odwiedzin w tym miejscu.

Kupione pamiątki i przejażdżka na ulubione smakowitości do restauracji McDonalds pozwoliła chwilę odpocząć i nabrać sił na kolejną przygodę, którą była wizyta w parku nauki Explorapark. To niesamowite zderzenie nauki i zabawy, świata eksperymentów, twierdzeń i zasad, ukazanych w życiu codziennym człowieka, roślin i zwierząt. Uczniowie na własnej skórze po prelekcji prowadzącego mogli sprawdzić to, o czym się dowiedzieli. Mogli pobawić się i poeksperymentować, udowadniając sobie, że matematyka to całkiem fajna zabawa. Największą atrakcją parku był labirynt luster, do którego wielokrotnie wracali chcąc się w nim zagubić.

Uśmiechnięci i wybawieni pożegnaliśmy urokliwy Wałbrzych, wierząc, że to dopiero początek naszej edukacyjnej przygody.

Joanna Jędrzejczyk-Szymańska i Elżbieta Wcisło