1 czerwca - najpiękniejszy dzień w roku. Święto wszystkich dzieci, małych i dużych. Co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach jest to dzień inny, wyjątkowy, celebrowany tak, aby przynieść radość dzieciom.

W tym roku klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Zamku Kliczków zorganizowaną przez Radę Rodziców. Każdy wyjazd cieszy się wśród uczniów wielką radością. Tak było i tym razem.

Po dotarciu na miejsce dzieci miały okazję samodzielnie przygotować sobie drugie śniadanie. Własnoręcznie upieczone na ognisku kiełbaski znikały w mgnieniu oka. Z pełnymi brzuszkami ruszyliśmy do zamku. Dzięki Pani przewodnik poznaliśmy bardzo ciekawą historię zamku oraz legendę o białej damie, z którą kojarzony jest zamek, obejrzeliśmy piękne wnętrza. Najciekawszym i najbardziej wyczekiwaniem etapem wycieczki było poszukiwanie skarbu. Dzieci rozwiązywały zagadki i z łatwością dotarły do upragnionego celu. Wyjazd tradycyjnie zakończyliśmy w sklepiku z pamiątkami i zabawą na placu zabaw.

Mamy nadzieję, że resztę dnia nasi uczniowie spędzili równie wspaniale, a wszystkim dzieciom życzymy po prostu dziecięcej radości.

Magdalena Zawada