Czy pochmurna aura może zakłócić spotkanie w doborowym towarzystwie? Zdecydowanie nie! Udowodnili to w sobotę, 4 czerwca, uczniowie, ich rodzice i nauczyciele oraz mieszkańcy Brzeźnika i okolic przybywając na boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźniku, gdzie tego dnia odbywał się Festyn Rodzinny.

Przygotowana przez pracowników szkoły, Radę Rodziców oraz panią Mariolę Łyszczarz, prowadzącą Bibliotekę w Brzeźniku impreza obfitowała w różnego rodzaju atrakcje. Dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach, konkurencjach sportowych, spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach. Dziewczynki chętnie korzystały ze stoiska oferującego im zaplatanie kolorowych warkoczyków. Nie ominęły też sposobności wykonania tatuażu. Największą zaś popularnością, zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci, cieszył się dmuchaniec. W czasie, gdy ich pociechy pochłonięte były zabawą, rodzice korzystali z okazji na pogawędki przy kawie i cieście.

Nawet załamanie pogody i siąpiący deszcz, który pojawił się w trakcie pokazów zaproszonej na imprezę Ochotniczej Straży Pożarnej nie zdołały popsuć zabawy. Zainteresowane mnogością sprzętu używanego do gaszenia pożaru oraz umundurowaniem strażaków dzieci krążyły wokół wozu strażackiego.

W kolejnej części spotkania, które przeniosło się do sali gimnastycznej, uczestnicy posilili się kiełbaską z grilla. Nabrawszy ponownie ochoty na harce młodsze dzieci wzięły udział w kreatywnych zabawach, prowadzonych przez panie z przedszkola. Następnie do akcji powtórnie wkroczyli strażacy, którzy zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy włączając w to dzieci i organizując ćwiczenia praktyczne.

Po skończonej imprezie wszyscy rozeszli się w dobrych humorach. Pozostały miłe wspomnienia i nadzieja, że za rok festyn będzie równie udany.

Marta Słobodzian