Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dziecka i każdy o tym wie. Wiele takich uśmiechów można było podziwiać w tym niezwykłym dniu. Rozpoczął się czerwiec, a wraz z nim dziecięce święto. Wesoło było tego dnia w Kruszynie, a na boiskach sportowych muzyka przeplatała się z gwarem dziecięcych głosów.

Rada Rodziców, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie wspólnie zorganizowali dzieciom ich dzień. Na boisku trawiastym czekały już na nich „dmuchańce”, na których z przyjemnością skakali tak najmłodsi jak i starsze dzieci. Na boiskach sztucznych dzieci miały okazję spędzić czas na przygotowanych ciekawie torach przeszkód. Nie zabrakło też rywalizacji podczas meczy piłki siatkowej i piłki nożnej.

Po mocno energetycznych zabawach wszystkie dzieci mogły skorzystać z darmowych: popcornu, ciastek, cukierków i soczków. W oczekiwaniu na „dmuchańce” miały możliwość spróbować swoich sił w robieniu baniek mydlanych, budowaniu z długich klocków czy zabaw z kolorową chustą. Zatańczono wspólnie także znany wszystkim taniec „Belgijkę”, a przodowały w tym starsze dzieci. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy specjalnymi farbkami.

Wesoła muzyka, słoneczna pogoda i równie radosne dzieci – to wszystko sprawiło, że Dzień Dziecka był udany. Dzieciom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że spotkamy się w następnym roku z takiej samej okazji.

Beata Widera