Przedszkole Publiczne w Brzeźniku

Dzień Mamy i Taty to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoich rodziców.

26 maja w przedszkolu w Brzeźniku, w grupie „Biedroneczki” odbyły się uroczystości z okazji pięknego święta. Dzieci w pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny -  wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom, uściskom i łzom wzruszenia nie było końca.

Monika Konieczna

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach

31 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty pod hasłem "Dzień rodziny''.

Uczniowie klasy I, II i III rozpoczęli świętowanie od zaprezentowania części artystycznej w klasach. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki a następnie złożyli swoim rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli upominki. 

Po części artystycznej dzieci i ich rodzice przeszli do drugiej części imprezy, która  odbyła się na świeżym powietrzu, gdzie czekały na wszystkich konkursy, zabawy i tańce. Zabawę rozpoczęliśmy się od wspólnej rozgrzewki przy muzyce, a następnie rodzice z dziećmi rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Były to: rzut do celu, wyścig w workach, wyścig z jajkiem, przeciąganie liny, bieg  na stopach, strzał do bramki. Największe emocje wzbudziła popularna gra zespołowa "Zbijak''.

Na koniec wspólnie zatańczyliśmy ,,Belgijkę''. Wysiłku i radości było bardzo dużo, a cała uroczystość upłynęła w niezwykle rodzinnej atmosferze.

Aleksandra Frątczak

 

 

Przedszkole Publiczne w Bożejowicach

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Pierwsze słowa wypowiadane przez małego człowieka to właśnie mama i tata.  Rodzice to najważniejsze osoby w  życiu dzieci, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem
a rodzicem.

Dlatego też w poniedziałek, 30 maja, Przedszkolu Publicznym w Bożejowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.  Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność swoim Rodzicom za ich dobroć i oddanie. Były życzenia, całusy oraz wręczanie upominków. Na twarzach Rodziców można było zauważyć wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Wszystkim Mamom i Tatom z okazji ich Święta, życzymy spełnienia marzeń, chwil wytchnienia, słonecznych uśmiechów i radości z życia.

Natalia Polilejko

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie

Z niewielkim opóźnieniem, 30 maja, z okazji Dnia Matki, uczniowie klasy drugiej zaprosili mamy do swojej sali lekcyjnej, a uczniowie klasy trzeciej na salę gimnastyczną.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną. Dzieci zaprezentowały wiersze i zaśpiewały piosenki, w których wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat" i własnoręcznie wykonanych upominków. Ponadto dzieci przygotowały portrety swoich mam. Zadaniem każdej mamy było rozpoznanie siebie na portrecie. Za poprawne rozpoznanie, każda mam otrzymała portret w prezencie.

Uczniowie stworzyli serdeczną, miłą i odświętną atmosferę. Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Były dumne ze swoich pociech. Uśmiech na ich twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości. Występujące dzieci wzbudziły wśród nich duże wzruszenie i emocje. Niejednokrotnie widoczne były łzy szczęścia.

Kolejną atrakcją uroczystości było wykonanie pracy plastycznej „Łąka nad rzeką”. Łączyła ona w sobie różne techniki plastyczne: rysowanie kredkami pastelowymi, malowanie palcami, kolaż, orgiami. Ta wspólna praca - mamy i dziecka – dostarczyła mnóstwo radości, nie tylko dziecku, ale przede wszystkim mamie. Była okazją, aby mamy choć na chwilę zapomniały o troskach dnia codziennego i poczuły się, jak dziecko.

Spędzenie razem tych kilku chwil pozwoliło zintegrować się mamom, lepiej się poznać i zaprzyjaźnić.

Na zakończenie spotkania zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek, wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń. Uśmiechom i wzruszeniom nie było końca. Ciężko było się rozstać, bo z mamą zawsze jest dobrze i czas szybko płynie.

Marzanna Gal, Jolanta Pańczak