25 maja dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki z Przedszkola w Brzeźniku wybrały się na wycieczkę do Zamienic. Znajduje się tam Osada Danieli, ale nie tylko…

Właścicielka gospodarstwa pokazała dzieciom wprost fantastyczny zwierzyniec. Przedszkolaki miały okazję, oprócz danieli, zobaczyć cielątka, kangura, małe króliczki, zajączki. Karmili alpaki Starusię, Colę i Pepsi oraz osiołka. Było także dużo przeróżnych ptaków: bażanty, perliczki, gęsi, łabędzie, papugi, pawie, kury czubatki…. Dzieci pojechały też traktorem na pole, na którym karmiły całe stado owiec, które chętnie biegały wokół nich. Ogromną radość sprawiło im spotkanie z małymi szczeniaczkami, a także kotkami.

Ponadto gospodyni umiliła wszystkim czas rozmaitymi rozrywkami: były gorące kiełbaski, dmuchaniec, trampolina, super plac zabaw i... dyskoteka ze światłami i bańkami mydlanymi. Oczywiście nie odbyło się też bez poczęstunku, każdy otrzymał pyszną drożdżową bułeczkę własnego wypieku oraz wyśmienity swojski kompot.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Dzieci wróciły zmęczone, ale zintegrowane i pełne wspaniałych wrażeń! Polecamy to miejsce każdemu.

Dorota Kaczmarek