Gra muzyczka po uliczkach” to akcja, podczas której zespoły z Gminy Bolesławiec grają i śpiewają, jednocześnie spacerując po uliczkach różnych miejscowości.

We wtorek, 3 maja, po ulicach osiedla w Kruszynie ruszył barwny korowód muzyków. Tym razem ze swoimi tanecznymi piosenkami zaprezentował się Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa, który w tym roku będzie świętował czterdzieści lat istnienia na ludowych scenach muzycznych. Z góry nieco straszył deszcz, ale skoczna muzyka przegoniła nadchodzące chmury. Zaciekawieni Mieszkańcy wychodzili z domów i z ogródków, obserwowali i słuchali popisów muzycznych Żeliszowian i nagradzali ich oklaskami. Nie zabrakło także osób, które dołączyły do muzycznego korowodu i razem z członkami Zespołu przeszły po wielu uliczkach kruszyńskiego osiedla.

Przez godzinę trwał ten „muzyczny spacer” i ten czas niestety nie wystarczył, aby odwiedzić wszystkie domostwa. Zespół już był mocno zmęczony, dlatego zorganizowaliśmy dla nich posiłek regeneracyjny. Na grilla z kiełbaskami zaprosił Żeliszowian - Radny Rady Gminy - Rafał Janiec, a ugościć muzyków pomagał mu Zastępca Wójta Gminy - Roman Jaworski – za co im serdecznie dziękujemy.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Beata Widera