W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dzień Flagi obchodzony dnia 2 maja. Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

Pani Lidia Zubal podkreślając wagę Konstytucji będącej zbiorem praw, gwarantujących praworządność i wolności obywatelskie, rozpoczęła tą ważną uroczystość. Przedszkolaki z grupy 3-, 4- i 5-latków upamiętniając rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z wielką powagą i dumą zaśpiewały Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, a następnie zaprezentowały program patriotyczny o Polsce. Nie zabrakło tekstów literackich i pieśni o naszej Ojczyźnie takich, jak: „ Kto ty jesteś?”, „ Powiewa flaga” i „Mały Polak”.

Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za piękną postawę i wspaniały występ. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Lidia Zubal, Alicja Paluch, Alina Hojniak