W niedzielne popołudnie, 11 stycznia, mieszkańcy Żeliszowa, Ustronia i Starych Jaroszowic spotkali się w Domu Ludowym w Żeliszowie na wspólnym kolędowaniu.

Spotkanie zorganizowali wspólnie Zespół Śpiewaczy Żeliszów i Koło Gospodyń Wiejskich. Pani Olga Burdyna – sołtys wsi przywitała przybyłych gości w tym wicestarostę bolesławieckiego - Mariana  Haniszewskiego, proboszcza tutejszej parafii – ks. Romualda Glapę oraz radnego - Ryszarda Kaprawego.

Kolędowanie rozpoczął zespół Żeliszów wyśpiewując stare kolędy i pastorałki. Następnie  proboszcz przeczytał słowa ewangelii,  po czym wszyscy zebrani dzieląc się opłatkiem składali sobie najserdeczniejsze życzenia. Organizatorzy przygotowali również wspaniały poczęstunek w postaci różnych pierożków, barszczyku, ciasta , kawy i herbaty. Po poczęstunku rozpoczęło się wspólne kolędowanie, któremu akompaniował instruktor zespołu - Franciszek Uściński. Cudowna, świąteczna atmosfera sprawiła, że wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina.

Całość zakończył występ zespołu, który zaprezentował inne piosenki ze swojego repertuaru, nawiązujące do świąt i karnawału.

Mile spędzony czas na długo pozostanie w pamięci mieszkańców, a wspólne kolędowanie na stałe zagości w kalendarium Domu Ludowego w Żeliszowie.

Danuta Kędzierska