Zima do tej pory nie rozpieszczała śniegiem, a w Gminie Bolesławiec podczas zimowych ferii nie zobaczyliśmy go wcale. Niektórzy jednak mieli możliwość nacieszyć się do woli śniegową aurą, a mówię tu o uczestnikach wycieczki do Oponkowej Krainy, która mieści się w Szklarskiej Porębie.

Wyjazd dzieci z rodzicami do tej górskiej miejscowości poprzedzony był wcześniejszymi zgłoszeniami. Ostatniego dnia ferii przed Domem Ludowym w Kruszynie zebrali się punktualnie wszyscy uczestnicy wycieczki.

Cały czas „czarna” droga jednocześnie cieszyła nas (pod względem bezpieczeństwa) i martwiła. Baliśmy się, że wysokie temperatury zdążą stopić śnieg zanim dojedziemy. Na szczęście tego "białego złota" w Szklarskiej Porębie nie brakowało. Spragnieni zimowych wrażeń sprawnie wypakowaliśmy się z autokaru i z werwą ruszyliśmy ku przygodzie. Chwilę zajęło nam dotarcie na miejsce, a szliśmy cały czas w górę i w górę...

Na miejscu przywitał nas pracownik "Oponkowej Krainy" i w skrócie poinstruował w jaki sposób korzystać z torów - a było ich cztery. W kolejności od najdelikatniejszego - nr 1, do najdłuższego i skomplikowanego - nr 4. Uczestnicy naszej wycieczki wypróbowywali wszystkie tory, najchętniej powtarzając ten najtrudniejszy. Niejakim zdziwieniem witał miłośników oponkowej jazdy tor nr 3, gdzie po drodze było kilka tzw. „hopek” i nasi uczestnicy podskakiwali z oponkami w górę. Całą godzinę zjeżdżaliśmy ciesząc się zimową aurą.

Podczas drogi powrotnej zrobiliśmy małą przerwę na posiłek i już nieco zmęczeni wróciliśmy do domów. Organizatorem wycieczki był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Beata Widera