Gmina Bolesławiec informuję, że od 1 lutego 2022 r. ruszają programy polityki zdrowotnej dla mieszkańców Gminy.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ  SUTKA  -  BADANIA DLA KOBIET

Uwaga zmiana wykonawcy!

W 2022 roku realizatorem programu jest  Centrum Specjalistyczne  BIOMED, Borowscy Spółka Jawna, ul. Piaskowa 15, 59-700 Bolesławiec.  Programem objęte są Panie  wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 lat życia zameldowane (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2021 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę.

Informujemy, że  Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.   

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 75 647 34 80 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00; celem ustalenia terminu odbioru skierowania na USG piersi; ustalenia terminu na badanie mammograficzne oraz naukę samobadania.

Kadra medyczna wykonująca badania:

Bronisław Kubisz – starszy technik radiologii - wykonywanie zdjęć,

Ewa Stecka – technik radiologii

Lek. med. Elżbieta Soszyńska – specjalista radiologii diagnostyki obrazowej – lekarz wykonujący badania ultrasonograficzne

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Miejscem wykonywania badań jest  PORADNIA UROLOGICZNA Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec. Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45 roku życia, zameldowani (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, którzy w 2021 roku nie skorzystali z badań prosty finansowanych przez Gminę.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista w Poradni Urologicznej
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30. Podczas rejestracji wydane zostanie skierowanie na badanie - PSA. Wynik będzie do odebrania 
w Poradni Urologicznej podczas konsultacji lekarskiej w terminie uzgodnionym wcześniej.

Kadra medyczna wykonująca badania:

Lek. med. Wojciech Franków – specjalista urolog

Lek. med. Grzegorz Dul – specjalista urolog

Irena Ryś