30 stycznia odbył się jubileuszowy, bo już 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem “Przejrzyj na oczy”. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone  na  zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie również wsparła tę wyjątkową i wszystkim dobrze znaną drużynę Najpiękniejszej Orkiestry Świata.

Z dumą chcielibyśmy ogłosić, że na przekór wszelkim trudnościom, które stawia przed nami obecna sytuacja pandemiczna, nasi Wolontariusze (ludzie niezniszczalni, niezawodni, niezastąpieni, pełni empatii i cierpliwości) przez dwa dni, w szkole, dzielnie zbierali datki, rozdając wszystkim dobrze znane serduszka i uśmiechy wdzięczności oraz rozweselając WOŚPową muzyką. Dzięki ogromnemu zapałowi, zaangażowaniu oraz chęci niesienia pomocy, udało się zebrać kwotę: 615,42 zł. 30 stycznia została ona wpłacona na konto 30. Finału WOŚP, w bolesławieckim sztabie.

Wszystkim, którzy dorzucili się do tej zbiórki, serdecznie dziękujemy, a naszym Wolontariuszom gratulujemy niezłomnej i godnej podziwu postawy. Mamy nadzieję na powtórzenie sukcesu akcji w przyszłym roku, bo przecież “GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ”.

Marta Butrymowicz, Agata Jasińska