Wójt Gminy Bolesławiec zaprasza do wypełnienia ankiety:

Ankieta budynki jednorodzinne [PDFAnkieta_Budynek jednorodzinny.pdf (330,54KB)]

Ankieta budynki wielorodzinne [PDFAnkieta_Budynek wielorodzinny.pdf (343,77KB)]

http://dobrebudynki.pl/

Wypełnienie ww. ankiety nie jest równoznaczne ze złożeniem deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącej źródeł ciepła.

Dzięki temu, że poświęcicie Państwo zaledwie kilku minut na uzupełnienie ankiety nasza Gmina zwiększy swoje szanse na pozyskanie dla mieszkańców funduszy na nowe instalacje grzewcze w domach i mieszkaniach oraz poprawę stanu budynków. To w związku ze spodziewanymi na Dolnym Śląsku nowymi programami dotacyjnymi, m.in. dla gmin objętych Funduszem Sprawiedliwej Transformacji (w tym naszej gminy). Aby skutecznie pozyskać te środki, musimy mieć dobrą orientację, którzy mieszkańcy, które wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe są zainteresowane pozyskaniem takich środków i na jaki zakres.

Rosnące ceny energii oraz koszty ogrzewania mieszkań i domów stają się coraz większym ciężarem dla naszych domowych budżetów. Co więcej, w perspektywie kilku lat będziemy musieli zapewne zacząć całkowicie odchodzić od węgla, który zresztą i tak nie jest już tani. Nie lepiej sytuacja wygląda z drewnem czy gazem, gdzie obserwujemy nienotowane wcześniej podwyżki. To najwyższy czas, by zacząć szukać praktycznych sposobów wyjścia z tego zagrożenia. Musimy poprawiać swoje budynki tak, by zużywały, jak najmniej opału oraz przechodzić na takie formy ogrzewania i zasilania w prąd, które zmniejszą zapotrzebowanie na energię, a przy tym uniezależnią nas od zewnętrznych dostawców. Te działania będą skutkować niższymi rachunkami, ale same w sobie wiążą się z wydatkami - często niemałymi, dlatego powinniśmy się coraz baczniej rozglądać za wsparciem.

Wypełnioną ankietę należy dostarczyć w terminie do 30 kwietnia 2022r. na jeden ze wskazanych sposobów:

  • on-line: bezpośrednio wypełniając e-formularz na stronie https://dobrebudynki.pl/;
  • e-mailem na adres: m.krosondowicz@gminaboleslawiec.pl poprzez uzupełnienie wersji elektronicznej formularza (np. wypełniony pdf.);
  • w wersji papierowej: wypełniając formularz i dostarczając go do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Bolesławiec, ul. Teatralna nr 1A, 59-700 Bolesławiec lub poprzez wrzucenie do skrzynki znajdującej się na drzwiach wejściowych do Urzędu.

W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod nr  75/732-32-21 do 23 w. 121.

Dziękujemy za pomoc! Razem zadbajmy o czyste powietrze i poprawiajmy stan naszych budynków.