Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bożejowicach mają okazję poznawać ciekawostki z zakresu fizyki i biologii w czasie interesujących zajęć praktycznych.

Dzięki zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zestawom klocków do samodzielnej konstrukcji, praktycznie poznają między innymi zasady działania elektrowni wiatrowej i pozyskiwania energii z naturalnego źródła. Będą także samodzielnie konstruować modele samochodów, wykorzystujących wodę jako paliwo wprawiające auta w ruch.

Zestawy edukacyjnych klocków Lego, pozwolą kreatywnym młodym konstruktorom rozwijać twórcze zdolności, współpracę, uczyć się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Z przyjaznymi, interaktywnymi  „Robotami - Photonami” poznają arkana informatyki, w praktyce zasady kodowania i programowania, będą mieli szansę rozwijać się poznawczo, społecznie i emocjonalnie. Także tworzenie rozbudowanych układów elektronicznych i elektrycznych to ciekawa lekcja fizyki czy techniki a równocześnie szansa na rozbudzenie zainteresowań przyszłych elektryków, mechaników czy informatyków.

Lekcja biologii z wykorzystaniem mikroskopów, to świetna okazja do praktycznego poszerzenia wiedzy z tej dziedziny, zapamiętania trudnych zagadnień z zakresu budowy komórkowej, anatomii czy fascynującego świata zwierząt i roślin oraz możliwość rozwijania zainteresowań i ukierunkowania wyborów dalszej drogi kształcenia. Może lekcje z Panią Marzeną Lehmann, nauczycielem biologii i fizyki, będą inspiracją i początkiem kariery przyszłego wybitnego naukowca, lekarza czy wynalazcy, który obecnie jest uczniem Szkoły Podstawowej w Bożejowicach?

Dzięki zakupionym w ramach „Laboratorium Przyszłości” pomocom, młodzi ludzie mają okazję  zdobyć praktyczne doświadczenia, poszerzyć swoje umiejętności  i kompetencje ale przede wszystkim  uczyć się poprzez dobrą zabawę. Takie praktyczne lekcje to źródło wielu pozytywnych emocji i wrażeń, które rozbudzają ciekawość poznawczą i na długo zostają w pamięci uczniów.

Alicja Krawczyk

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.png