ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BOŻEJOWICACH

Styczeń to miesiąc, który nie rozpieszcza nas pogodą. Mrozi, wieje, chłodzi, szczypie w uszy, do zabawy nie zachęca, śniegiem nie popruszy. Ale w styczniu mamy też dwa dni, jedyne, wyjątkowe, kiedy szczególnie dzieciom - wnukom robi się cieplej w serduszku - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Nikt nie ma w sobie takich pokładów cierpliwości. Często to Oni poświęcają dzieciom więcej czasu niż rodzice, przekazują wnukom zdobytą wiedzę i umiejętności. Potrafią dzielić się swoim doświadczeniem i snuć ciekawe opowieści dotyczące rodziny. Dlatego pomimo pandemii staramy się świętować takie dni.

Zapraszamy do obejrzenia występów dzieci z klas I-III. Wystarczy kliknąć w poszczególne obrazki.

A wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i cierpliwości do swoich wnucząt.

Dzień Babci i Dziadka ZSP Bożejowice - klasa II

Dzień Babci i Dziadka - ZSP Bożejowice - klasa III

Dzień Babci i Dziadka - ZSP Bożejowice - klasa I

Linki do filmów z występów przedszkolaków: https://youtu.be/Lpw812p7FVI oraz https://youtu.be/LREe8wXfeTg

Magdalena Zawada-Torba

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRAŚNIKU DOLNYM

W czwartek, 20 stycznia, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym dzieci z grupy 3,4, 5 laków świętowały szczególną uroczystość – DZIEŃ BABCI I DZIADKA.

Dzieci piosenką, wierszem i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność  swoim babciom i dziadkom. Gwiazdki w skocznych rytmach muzyki tańczyły dla narodzonego w Betlejem Jezusa, pastuszkowie wraz z owieczkami wędrowali  do stajenki, gdzie spotkali Józefa z Maryją. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje jasełkowe role.

Goście w tym roku nie mogli przybyć do przedszkola za względu na sytuację z pandemią. Mamy nadzieję, że występ online dostarczył wielu wzruszeń, czułych słów kierowanych pod ich adresem. Wszystkim seniorom składamy życzenia zdrowia i wielu radości oraz wielu powodów do dumy i radości z wnuków. Przedszkolaki swoim Babciom i Dziadkom w domu wręczyły własnoręcznie przygotowane niespodzianki i laurki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja pozwoli i będziemy mogli się wszyscy spotkać w naszym przedszkolu.

Dziękujemy krawcowej Pani Irenie Bukowskiej z Legnicy, która nieodpłatnie uszyła wspaniale stroje na tę uroczystość dla wszystkich naszych przedszkolaków.

Lidia Zubal, Alina Hojniak

 

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W OCICACH

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach przygotowali występ z okazji Dnia Babci i Dziadka w wersji online. Dziadkowie zamiast na widowni, zasiedli przed ekranami.

Był to bardzo wyjątkowy i wyczekiwany moment. Przygotowania do przedstawienia trwały od dłuższego czasu … Wszystko po to, aby dopracować najmniejszy szczegół. Każdy uczeń z największym wysiłkiem wcielił się w swoją rolę. Owocem ciężkiej pracy było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, które mogą Państwo obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=AJRL4pS3wHs, https://www.youtube.com/watch?v=iDG5KNvnLrg .

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w naszym kalendarzu i wyśmienita okazja, aby odwdzięczyć się naszym wspaniałym Babciom  i Dziadkom, za całe dobro jakim nas obdarowują każdego dnia. Dlatego też, każdy uczeń starannie przygotował prezent dla swojej ukochanej Babci i ukochanego Dziadka. Najważniejsze życzenia, jakie wnuczęta mogą złożyć swoim Dziadkom, w obecnym czasie pandemii, to przede wszystkim ZDROWIE !

Na zakończenie występu uczniowie klas 1-3 zaśpiewali z uśmiechem na twarzy piosenkę dla Babci i Dziadka.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat w zdrowiu, szczęściu i miłości.

Wychowawcy klas 1-3