Dzień 6 grudnia na kartkach kalendarzy zapisuje się jako bardzo ważny dzień, na który z utęsknieniem czekają dzieci. W tym dniu swoje imieniny obchodzi św. Mikołaj, dlatego jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ocicach dzień ten poświęcony był postaci św. Mikołaja. 

W tym dniu na uczniów kl. I – III czekała niespodzianka od Mikołaja – był to list zawierający zadania do wykonania, m.in. wykonanie świątecznego tańca, ułożenie puzzli z podobizną Mikołaja, rozwiązanie matematycznej łamigłówki. Dzięki wyznaczonym ćwiczeniom nasi uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności rachunkowe, zgodne współdziałanie w zespole pod czujnym okiem nauczycielek. Po dokładnym i poprawnym wykonaniu wszystkich zadań według podanej instrukcji uczniowie musieli zmierzyć się z odszyfrowaniem pozostawionych wskazówek w poszukiwaniu ukrytych upominków w tzw. podchodach. Zagadka okazała się dla uczniów niemałym wyzwaniem, jednak ostatecznie udało im się odnaleźć czekające na nich prezenty.  Otrzymane upominki wprowadziły wszystkich w bardzo dobry humor! 

Uczniowie naszej szkoły również postanowili zamienić się w Świętego Mikołaja, wzięli udział w zbiórce dla Dzieci z Wrocławskiego Hospicjum oraz w ramach akcji #RazemNaŚwięta przygotowali kartki z życzeniami dla pracowników oddziału covidowego w bolesławieckim Szpitalu. 

Katarzyna Furman