W świątecznej atmosferze 22 grudnia w Przedszkolu w Kraśniku Dolnym odbyło się spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez dzieci oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami, które dzieci wcześniej razem przegotowywały.  

Wspólnie spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę. Tak samo było i w tym roku w grupach przedszkolnych. Już od dwóch tygodni dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Jednym z ostatnich tematów, które się porusza w przedszkolu przed świętami, to tradycje związane z uroczystą wieczerzą wigilijną. Podczas przedszkolnego wigilijnego spotkania była okazja do wspólnego kolędowania, słuchania opowiastek o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Mamy nadzieję, że dzieci dobrze przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia i zostały wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu, aby teraz z większą świadomością i radością spędzić je w gronie rodziny i bliskich osób.

Lidia Zubal, Ilona Baszczyj