Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Ocicach postanowiło zorganizować kiermasz świąteczny, który swym zasięgiem objął okolice szkoły, ale również i odleglejsze zakątki naszej gminy.

Kiermasz odbył się 12 grudnia w nowo otwartym Domu Ludowym w Ocicach. Rozpoczął się o godz. 17.00 i trwał ponad dwie godziny. Celem kiermaszu było uzyskanie środków finansowych na rzecz szkoły, ale również integracja środowiska lokalnego ze szkołą. Ozdoby świąteczne wykonane były przez nauczycieli szkoły oraz rodziców uczniów. Duże słowa podziękowania należą się właśnie rodzicom, którzy przygotowali wiele przepięknych ozdób, ale także bardzo pomagali w organizacji i przeprowadzeniu tej imprezy.

Na kiermaszu można było zakupić za symboliczne cegiełki: kolorowe bombki choinkowe, szklane świeczniki, prześliczne kartki świąteczne, stroiki, gipsowe szopki bożonarodzeniowe, kalendarze ze zdjęciami szkoły, kolorowe choinki i wiele innych ozdób. Można było również posmakować wspaniałych wypieków mam naszych uczniów, popijając herbatę czy kawę.

Kiermasz rozpoczął występ szkolnego zespołu muzycznego, który zaprezentował świąteczne piosenki, wysłuchaliśmy również wierszy, zaprezentowanych przez uczennice klasy IV, V i VI. Po tej części artystycznej głos zabrał Dyrektor szkoły - Dariusz Wojtowicz, który przywitał wszystkich gości, podziękował za przybycie i zachęcił do aktywnego udziału w kiermaszu, życząc jednocześnie mile spędzonego czasu. Atrakcją artystyczną był występ Zespołu Śpiewaczego „Ocice”, który w piękny i nastrojowy sposób wykonał najpiękniejsze kolędy.

Gości przybyłych na kiermasz było bardzo wielu, przede wszystkim z Ocic. Byli również mieszkańcy okolicznych miejscowości, wszyscy zachwycali się przygotowanymi na kiermasz ozdobami i wybierali dla siebie najodpowiedniejsze, każdy dla siebie znalazł coś ładnego. Dodatkowego uroku dostarczyły dzieci z klas młodszych, które przebrane za elfy roznosiły w koszyczkach cukierki, którymi częstowały wszystkich przybyłych gości. Bardzo miłym akcentem kończącym kiermasz było wystąpienie Dyrektora, który wręczył wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu pamiątkowe dyplomy, wyrażając jednocześnie podziękowania za włożoną pracę. Panu Dyrektorowi podziękowanie za udaną imprezę integrującą społeczność lokalną ze szkołą, złożyła sołtys Bożena Długosz, a w imieniu grona pedagogicznego - Ewa Berny

Bronisław Górecki