ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRAŚNIKU DOLNYM

6 grudnia klasa V z ZSP z Kraśnika Dolnego wybrała się na wycieczkę do Kina Forum w Bolesławcu na seans pt. "Mikołaj jest wśród nas 2".

Na samym początku zaskoczyła nas niespodzianka jaką były czerwone czapeczki rozdane przez pracowników kina. Oczywiście skorzystaliśmy z okazji i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniów bardzo zainteresowała historia o małej wiosce, w której dzieje się coś dziwnego - ludzie zaczynają zapominać... W tym roku zapomnieli też, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza - mała dziewczynka jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o świątecznym czasie...

Po kinie udaliśmy się na rynek, aby obejrzeć świąteczne dekoracje i zobaczyć piękną choinkę. Po krótkim spacerze poszliśmy na pizzę, żeby w miłym towarzystwie zjeść i porozmawiać na temat obejrzanego filmu. Kiedy wróciliśmy do szkoly pod choinką klasa V znalazła słodki prezent, który wszystkich zaskoczył.

To był magiczny dzień spędzony w wspaniałym towarzystwie.

Jagoda Depka

 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W KRAŚNIKU DOLNYM

6 grudnia nasze przedszkole  w Kraśniku Dolnym odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków.

Św. Mikołaj został gorąco zaproszony do poszczególnych grup, gdzie nie zabrakło występów oraz prezentacji dla Mikołaja. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz otrzymane prezenty.

Serdeczne podziękowania należą się również Firmie Hörmann, która przekazała laptop na potrzeby najmłodszej grupy przedszkolnej. Wspólne rozpakowywanie otrzymanych prezentów dostarczyło milusińskim wiele niezapomnianych wrażeń.  

Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Lidia Zubal, Alina Hojniak

 

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KRUSZYNIE

Pomimo pandemii do Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego w Kruszynie zawitał Święty Mikołaj. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dostali słodkie prezenty za pośrednictwem Rady Rodziców, uśmiechów i radości było co niemiara!

Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli Przedszkolaki i uczniowie klas I – III, ale także Ci troszkę starsi.  Dzisiejszy dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu, a spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci.  

Dodatkowo w tym roku szkolnym nasze Szkolne Koło TPD wzięło udział we wspaniałej inicjatywie Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - List do Gwiazdora. Grudzień to czas magiczny, zwłaszcza dla najmłodszych. Czas oczekiwania, obdarowywania i otrzymywania podarunków. Akcja miała na celu wsparcie dzieci i sprawienie, by każde z nich mogło cieszyć się z wymarzonego prezentu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze w listopadzie uczniowie biorący udział w akcji napisali własnoręcznie listy do Gwiazdora, w których opisywali to, o czym marzą i co by chcieli dostać.

3 grudnia paczki, które Gwiazdor przygotował na podstawie listów, dotarły do naszej szkoły. Radość dzieci była ogromna, a to najlepszy dowód na to, że pomysł Gwiazdorów z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci był strzałem w dziesiątkę.

ZSP KRUSZYN